1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Військовий комісар Криворізького РТЦК та СП підполковник Олександр ГУБАРЕНКО надав роз’яснення стосовно призовної кампанії «Весна-2021», повідомляє Весь Кривий Ріг

300321 19 min

Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2021 року №71/2021 з 1 квітня розпочинається весняний призов громадян на строкову військову службу. Як і раніше, у 2021 році заплановано провести дві призовні кампанії:
- весняну – з 1 квітня по 30 червня та осінню – з 1 жовтня по 31 грудня.

Призову підлягатимуть громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 27 років, які придатні за станом здоров'я до військової служби і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Всього Дніпропетровщина планує призвати понад 1300 громадян. Із них до лав Збройних Сил України – близько 520 юнаків, до Національної Гвардії України – понад 500 осіб. Решта призовників служитимуть у військових частинах Державної спеціальної служби транспорту України та Державної прикордонної служби України.

Призов буде відбуватися з додержанням усіх протиепідеміологічних вимог: призовники за кілька днів до відправки на збірний пункт обов’язково проходять безкоштовне тестування на COVID-19.

У ході призовної кампанії, основний акцент буде зосереджено на ретельному вивченні особистих (ділових, морально-психологічних, стан здоров’я, фізичний розвиток, освітня і спеціальна підготовка та сімейний стан) якостей призовників.

Перелік основних пільг та соціальних гарантій, передбачених державою під час проходження строкової військової служби:
- військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні (безкоштовне харчування, проживання, медичне обслуговування, речове забезпечення).
- при призові передбачена грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
- щомісяця виплачується грошове забезпечення (залежно від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби.
- надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад).
- час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи.
- за строковиком зберігаються робоче місце та середній заробіток, за умови офіційного працевлаштування до призову.
- призвані в період навчання у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову.
- військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).
- члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників.
- при звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (залежно від звання й посади). Для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування - 12 окладів.

Після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) юнаки отримують матеріальну допомогу в розмірі:
- середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);
- у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).

Також військовий комісар Криворізького РТЦК та СП наголосив щодо відповідальності за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу, зазначивши, що адміністративна відповідальність наступає за порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявку їх на виклик до РТЦК та СП без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, тощо. В цих випадках застосовуються санкції передбачені статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу передбачена статтею 335 Кримінального кодексу України і карається обмеженням волі.

У 2019 році, за цією статтею в межах Дніпропетровської області було засуджено понад 10 призовників. За результатами призову 2020 року за цією статтею відкрито 91 кримінальне впровадження і засуджено 10 громадян. Інші справи перебувають у стадії досудового слідства, або розглядаються судом.

Наприкінці інтерв’ю підполковник Олександр Губаренко наголосив, що за рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року (ред. введено в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014), заборонено залучення військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань в антитерористичній операції (ред. нині операції об’єднаних сил) в Донецькій та Луганській областях.

Криворізький РТЦК та СП,
вул. Глінки, 15,
тел. 068-776-30-11.

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий