1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)

Похоже, «памятникомания» поразила не только Кривой Рог, где в 2018-м году уже открыли два (Покрове и Калнышевскому) и планируется к открытию третий – Владимиру Великому. В столице Киева также готовятся к открытию монумента, который своей грандиозностью затмит наши

Как сообщается на сайте Кличко, открытие памятника запланировано на ближайшие выходные.
Почему именно Илья МУРОМЕЦ появится на Трухановом острове? Позировал его создателю Василий ВИРАСТЮК, создан он по уникальным технологиям.

Илья МУРОМЕЦ родился в Чернигове, служил князю Владимиру, охранял Киев, похоронен в Киево-Печерской лавре. Дружина князя базировалась на Трухановом острове.

Как отметил мэр Киева, памятник Илье Муромцу установят в Киеве как ответ тем, кто хочет похитить нашу историю и присвоить себе.

ОФІЦІЙНО (kiev.klichko.org):
Пам’ятник богатирю Іллі Муромцю відкриють у столиці наприкінці цього тижня в парку «Муромець». Про це мер Києва Віталій Кличко написав на своїй сторінці у Facebook. Також він оприлюднив відео «мандрів» Муромця на Труханів острів.
«Друзі! Ілля Муромець вже доїхав на Труханів острів. Сьогодні вранці скульптура, яку в розібраному вигляді завантажили на великий тягач, вирушила Києвом з ливарні до парку «Муромець». Вже на місці пам’ятник богатирю збирають і розпочнуть встановлювати, - повідомив мер. - Як я вже говорив, це буде унікальний пам‘ятник, створений за найсучаснішими технологіями. Працював над ним молодий талановитий скульптор Володимир Журавель. А позував для образу богатиря Василь Вірастюк. Вже наприкінці тижня в парку «Муромець», де облаштували першу чергу зони відпочинку, можна буде оцінити величного Іллю Муромця. Адже пам‘ятник буде 11 метрів заввишки - разом з пагорбом і гранітним постаментом», - написав Віталій Кличко.
Пам'ятник богатирю часів Київської Русі Іллі Муромцю, який встановлюють у Києві, створили за унікальною технологією, що до цього не використовували для скульптур такого великого розміру. Частини для форм скульптури, які потім заливали бронзою, спочатку виготовили за допомогою 3D принтера. Таку унікальну технологію запропонував молодий скульптор Володимир Журавель, який працював над Муромцем. З роботами Журавля кияни уже знайомі. Зокрема, це усім відома композиція із скульптур дітей на Поштовій площі.
Раніше Віталій Кличко пояснював, чому виникла ідея встановити в Києві пам’ятник Муромцю. «Ілля Муромець, який, за переказами, народився під Черніговом, служив князю Володимиру, охороняв місто Київ і похований у Києво-Печерській лаврі, - це наш богатир, це наша історія. Яку сьогодні, на жаль, намагаються у нас поцупити. Тому Муромець стоятиме в Києві, на території Труханового острова, там, де колись розташовувалася дружина князя Володимира!» - відзначав мер столиці.

Иннокентий РЕЙДЕР,
специально для рубрики
Новости Украины
сайта Весь Кривой Рог
Фото – сайт Кличко

Добавить комментарий