1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

У вівторок, 16-го жовтня, Криворізька міська рада буде розглядати петицію «Кривий Ріг – місто екологічної небезпеки», про визнання міста Кривого Рогу містом надзвичайної екологічної ситуації, що за лічені дні зібрала необхідних 1000 підписів

111018 9 2 min

На підтримку вимог петиції буде проведено акцію «Я хочу жити!»
Місце проведення: площа Молодіжна, біля входу у виконком.
Початок о 09:30.

Суть петиції
Місто Кривий Ріг є одним з основних центрів розвитку промисловості України та, зокрема, Дніпропетровської області. Промисловість міста налічує близько 100 великих промислових підприємств різних галузей. У Криворізькому басейні розташовано 8 з 11 підприємств України з видобутку та переробки залізорудної сировини. А також найбільший металургійний комбінат в Україні. Діяльність підприємств негативно відбивається на стані навколишнього природного середовища. Так за інформацією управління екології Криворізької міської ради обсяг викидів забруднюючих речовин у повітря за 2017 рік становив близько 330 тис. тонн. Промисловими об'єктами за вказаний період утворено понад 230 млн. тонн промислових відходів. Підприємства – забруднювачі протягом багатьох років ігнорують виконання екологічних заходів, які б могли суттєво покращити ситуацію. Всі ці фактори призвели до того, що на сьогодні місто є лідером із захворювань, причиною яких є незадовільний стан довкілля. За 2017 рік зафіксовано понад 2600 нових випадків онкозахворювань. Загалом близько 18 тис. людей перебуває на обліку в Криворізькому онкологічному диспансері. За попередній рік 554 мешканцям міста діагностували туберкульоз, 3590 людей захворіли на сердечно-судинні недуги. Спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості хворих. І це тільки за офіційною інформацією. Реальні цифри більші в рази. Дитяча смертність у Кривому Розі є найвищою в області. За даними Державного управління статистики в Дніпропетровській області за І півріччя 2018 у Кривому Розі померло 39 дітей віком до 1 року (для порівняння у Дніпрі – 29, при тому що кількість населення набагато більша). Стаття 50 Конституції України гарантує кожному громадянину право на безпечне для життя і здоров'я довкілля. На сьогоднішній день стан речей є таким, що задля захисту свого конституційного права громадяни – мешканці міста вимушені звертатись до держави. Втручання держави має бути терміновим. Це дозволить зменшити негативний вплив на довкілля об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. А також виділити додаткові фінансові, матеріальні та інші ресурси з державного та місцевого бюджетів на подолання наслідків спричинених надзвичайною ситуацією. Так відповідно до статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі - Закон) міська рада є представником територіальної громади та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження. Згідно зі ст. 33 Закону до повноважень виконавчого органу міської ради належить здійснення контролю за додержанням природоохоронного законодавства.

Вимога петиції
Ураховуючи вищевикладене звертаємось до Криворізької міської ради: 1. Доручити виконкому Криворізької міської ради впродовж місяця підготувати обґрунтування, щодо необхідності оголошення міста Кривого Рогу зоною надзвичайної екологічної ситуації, передбачене Законом України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації». 2. Звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки України про необхідність оголошення міста Кривого Рогу зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Комментарии   

0 #1 Олена Шафранова 11.10.2018 16:03
Приберіть будь ласка фото
Цитировать

Добавить комментарий