1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Днепропетровскую область необходимо переименовать в Сичеславскую, считают в Институте национальной памяти. Но мнение самих жителей области не так однозначно относится к этой идее. Горячие споры по этому вопросу идут и в Кривом Роге

Историки считают, что смена названия мотивирована с научной точки зрения. Об этом шла речь на заседании круглого стола в Институте национальной памяти 6 марта.
- Переименования Днепропетровской области на Сичеславскую абсолютно мотивировано с научной точки зрения, поскольку территория современной Днепропетровщины – это казацкий край, который казаки начали осваивать с конца ХV – начала ХVI веков, - утверждает историк Виктор Брехуненко.
Во время заседания было отмечено, что в процессе декоммунизации остались не переименованы две области – Днепропетровская и Кировоградская. Чтобы это исправить, нужно изменить Конституцию.

Исторический факт:
После революции в России в 1917 году, Екатеринослав, до прихода большевиков, на протяжении около полугода назывался Сичеславом. Это было сделано по инициативе местной интеллигенции. Екатеринославская губерния после административно-территориальной реформы в УНР получила название «земля Сич».
После прихода большевиков и начала индустриализации Екатеринослав был переименован в Днепропетровск, а область получила название от «главного» города...

Громадська підтримка Січеславська – ТАК!
Громадяни продовжують боротьбу за остаточну декомунізацію та за позитивний ребрендинг міста. Просимо небайдужих долучитись до ініціативи, підписатись та поширити.
Головні аргументи нашої ініціативи:
1. Історичні – на території області існували усі головні козацькі Січі: Томаківська, Микитинська, Базавлуцька, Чортомлицька, Підпільненська. Територія області становила центр запорізьких вольностей.
2. Суспільно-важливі – існування на наших теренах традиційного козацького січового демократичного устрою, де головним був принцип січової рівності та виборності влади, актуалізується через назву Січеслав. Населення нашого регіону міцно зберігало пам'ять про козацтво, що підтверджено роботами академіка Д. Яворницького, Я. Новицького, І. Манжури тощо.
3. Політичні – території області у часи козацтва були символічним форпостом християнського світу проти ворогів. Пам'ять про Січ дуже активно проявила себе під час Визвольних змагань 1917-1921 рр, коли історичні козацькі землі були об'єднанні в адміністративно-територіальну одиницю – земля Січ з адміністративним центром у Катеринославі.
4. Іміджеві – область є колискою козацької слави та виконує роль бастіону української державності на Сході. Це додатково працює на бренд регіону в Україні та світі.
5. Економічні – розвиток бренду Січеславської області зможе привернути в регіон туристів та інтерес українців і іноземців до козацьких фортець та поселень. Прикладом може бути фестиваль «Самар-Дніпро-фест», що проходить на околиці обласного центру на місці старого козацького поселення.
Висловлюючи суспільне прагнення до цієї події, хочемо також підкреслити, що для свідомості активної частини громадян міста назва Січеслав, як міський топонім, давно закріпилася. Підтвердженням тому є існування громадських організацій, комерційних компаній та назв вулиць, що містять імення Січеслав.
Наприкінці зазначимо, що перейменування області на Січеславську дозволить підкреслити вагому роль запорозького козацтва в історії нашого регіону.

Тож, на підставі викладеного вище, звертаємося до Вас за ініціюванням розгляду Верховною Радою України питання внесення змін в Конституцію України стосовно можливості перейменування Дніпропетровської області на Січеславську та виконання норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»
Номер «гарячої лінії», на якій Вас проконсультують, як авторизуватись та проголосувати: 096-795-13-13.

Подготовил к публикации
Юрий ПОТУПЧИК,
специально для рубрики
Новости Кривого Рога
сайта Весь Кривой Рог
Фото - Громадська підтримка Січеславська – ТАК!

Добавить комментарий