1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Представники Громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя» відвідали кладовище «Травневе», що знаходиться неподалік від населених пунктів Незалежне та Львів Криворізького району, на південь від колишнього військового аеродрому

Там, за свідченнями жителів навколишніх сіл, збираються робити поховання в насипний пісок!
Дійсно — територія цього кладовища не зовсім звичайна. У зв’язку з тим, що в цьому районі перший від поверхні водоносний горизонт, знаходиться на глибині 1,5–2,0 м, ця територія за гідрогеологічними умовами відноситься до таких, що підтоплюються. Тому для організації поховань (п.3.4, ДСанПін 2.2.2.028–99), додатково насипався ґрунт потужністю до 2-х метрів і в ньому викопувалися трунні ями. Державними санітарними правилами заборонено використовувати для поховань земельні ділянки, якщо рівень ґрунтових вод 2 та менше метрів від поверхні землі.
На той час, коли представники ГС побували на кладовищі, основним матеріалом який насипався на північній його території, був піщаний ґрунт. Він вивозиться сюди великогабаритними автосамоскидами.
За словами людей, які в ньому копирсалися, шукаючи металеві частини, цей ґрунт є пісково-формовочною сумішшю («горілою землею») і є відходами виробництва Криворізького заводу гірничого обладнання (КЗГО). Потужність насипаного піщаного шару, досягає 1,5–2 м. У деяких містах ця суміш висипалася прямо в накопичену в виїмках поверхні (рівчаках?) воду.
Із літератури відомо, що у «горілій землі» присутні хімічні елементи першого, другого та третього класу небезпеки: цинк, кадмій, свинець, мідь, кобальт, хром, марганець та інші. Більшість із них мають хімічно рухливі форми і потрапляють до ґрунтів та водоносних горизонтів.
У зв’язку з цим у екологів виникає декілька питань:
1. На підставі яких документів відходи виробництва вивозяться на землі, які відносяться до земель кладовища?
2. Який клас небезпеки цих відходів?
3. Яким чином керівництво кладовища збирається захищати навколишнє середовище від впливу вітрового розсіювання піскової маси на прилеглі землі сільськогосподарського призначення?
4. Чи є дозвіл Санітарно-епідеміологічної служби України на поховання в піскову масу, яка має дуже високі фільтраційні властивості та створюють високу імовірність потрапляння фільтраційних вод кладовища у підземні води?
Громадська спілка «Екологічна спілка Криворіжжя» готує запит до керівництва комунального підприємства «Ритуал Сервіс Плюс», яке є організатором поховань та облаштувань криворізьких кладовищ.

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Фото - Екологічна спілка Криворіжжя

Добавить комментарий