1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

6 грудня матері, дружини та сестри полонених та тих, хто вважається зниклими безвісти учасників АТО приїхали до Києва, аби привернути увагу до проблеми бійців, що ігнорується владою. Здається, що про цих військовослужбовців забули, але хлопців треба знайти та повернути додому, адже деякі з них знаходяться в ув’язненні вже чотири роки. Були серед матерів і мешканки Кривого Рогу

081217 19

Жінки провели акцію під Адміністрацією Президента та передали звернення до Петра Порошенка. У ньому українки просять у рамках мінського переговорного процесу створити групи з пошуку солдатів.
Аналогічні прохання передали у посольства Росії, Німеччини, Франції та США. У зверненнях зазначили, після перемовин у Мінську (представника держдепартаменту США по Україні Курта Волкера з помічником президента Росії Владиславом Сурковим) нарешті з’явилася можливість обміну підтверджених полонених між сторонами. Але є ще бійці, інформація про яких не врахована. Тому родини військовослужбовців просять посилити тиск на представників ОРДЛО і їх кураторів у Росії, які не допускають на окуповану територію членів ОБСЄ, Червоного хреста, ООН та будь-які інші групи.

Організаторами заходу виступила громадська організація «Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників антитерористичної операції «Берегиня».
«Ми звертаємося до всіх, хто може посприяти у створенні груп пошуку на територіях Донецької, Луганської областей та Криму. Після зникнення наших хлопців переводять у статус загиблих і лишають родини жодних пільг. А матері та рідні бійців зовсім не захищаються державою. Просимо звернути увагу на цю категорію громадян, адже внаслідок стресових ситуацій багато з них тепер страждають на онкозахворювання і потребують підтримки та допомоги», – зазначила Алла Макух, голова ГО.

Микола Колесник, який з 2014 року опікується сім’ями полонених і тих, хто вважається зниклими безвісти, та надає їм всебічну підтримку, повідомив: «Наразі триває збір коштів на поїздку матерів військових до Франції, аби жінки змогли зустрітися з депутатами Європарламенту».

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий