1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Оказывается, очень просто не только узнать, что при проведении ремонтов в школах Кривого Рога значительно завышаются стоимость работ и материалов, но и каким образом это воплощается в жизнь...

старые окна на мусорнике в Кривом Роге

1. ЧП «Константа», ООО «Винтера-Окна» и ЧП «Будмережа» подозреваются в расхищении бюджетных средств, выделенных на ремонты образовательных и медицинских учреждений в Металлургическом, Терновском, Покровском, Саксаганском,
Долгинцевском, Центрально-Городском и Ингулецком районах Кривого Рога...

"27.09.2017 року Слідчий СВ Криворізького ВП ГУНП в Дніпропетровській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення тимчасового доступу до оригіналів документів з можливістю вилучення їх в оригіналах, які знаходяться у володінні виконкому Металургійної районної у м. Кривому Розі ради, за адресою: м. Кривий Ріг, пр. Миру, 42.
Клопотання мотивоване тим, що посадові особи ПП «Константа-1», (код ЄДРПОУ 31224554), ТОВ «Вінтера-Вікна» (код ЄДРПОУ 39762659) , ПП «Будмережа» (код ЄРДПОУ 40862926) здійснюють розкрадання бюджетних коштів, виділених за договорами на проведення робіт з капітальних та поточних ремонтів освітніх і медичних закладів міста ОСОБА_2, укладеними ПП «ОСОБА_3 -1» управлінням освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, відділом освіти виконкому Металургійної районної у місті ради, відділом освіти виконкому Тернівської районної у місті ради, відділом освіти виконкому Покровської районної у місті ради, відділом освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради, відділом освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, відділом освіти виконкому Центрально-Міської районної у місті ради, відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради.

2. Служебные лица ЧП «Константа» во время ремонтов вносят в акты выполненных работ стоимость металлопластиковых окон, завышенную на 30-40% относительно реальных цен. Производитель окон получая безналичный платеж от «Константы» в размере 100%, возвращает часть платежа наличными...

Так, посадові особи ПП «Константа-1», під час виконання вищевказаних ремонтів, вносять до актів виконаних робіт інформацію про вартість металопластикових виробів по завищеним цінам.
При складанні проектно-кошторисної документації по обєктах будівництва на яких роботи буде виконувати ПП «Константа-1» вноситься інформація про вартість металопластикових виробі по завищеним цінам на 30-40%.
Для приховання злочинних дій, підприємством ПП «Константа-1» оплата за металопластикові вироби здійснюється підприємству-виробнику в повному обсязі по завищеним цінам та в майбутньому повертається у вигляді готівкових коштів ПП «КОНСТАНТА -1».
Згідно п. 5.2. ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва» «...поточні ціни на трудові та матеріально-технічні ресурси в інвесторській кошторисній документації приймаються за даними замовника...», а також у відповідності п. 5.5 вказаної настанови «...поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються за даними замовника за обґрунтуванням (як правило, найменшою при всіх рівних характеристиках) ціною матеріальних ресурсів на підставі проведеного аналізу цін на ринку будівельних матеріалів, виробів та конструкцій у регіоні...»

3. В схему привлечено ООО «Винтера-Окна», которое сознательно завышает цену на свою продукцию, и возвращает часть прибыли, за вычетом своего «интереса», в виде налички ЧП «Константа-1».

Після укладення договору на виконання робіт із встановлення металопластикових вікон посадові особи ПП «Константа-1» з метою приховання слідів вчинення злочину та реалізації наміру направленого на розкрадання бюджетних коштів залучили до злочинної схеми представників ТОВ «Вінтера-Вікна» (підприємство-виробник).
Останні, діючи в інтересах ПП «Константа-1», шляхом внесення неправдивих даних до первинних бухгалтерських документів (рахунок-фактура, видаткові накладні, податкові накладні) навмисно завищують вартість продукції (віконних блоків) на 30-40%.
Після перерахування грошових коштів підприємством ПП «Константа-1» на розрахунковий рахунок ТОВ «Вінтера-Вікна», посадові особи останнього повертають назад частину перерахованих коштів у вигляді готівки за вирахуванням своєї частки винагороди за переведення в готівку.
На стадії проведення взаєморозрахунків посадові особи ПП «Константа-1», достовірно знаючи фактичну вартість віконних блоків, надають до управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, відділу освіти виконкому Металургійної районної у місті ради, відділу освіти виконкому Тернівської районної у місті ради, відділу освіти виконкому Покровської районної у місті ради, відділу освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради, відділу освіти виконкому Довгинцівської районної у місті ради, відділу освіти виконкому Центрально-Міської районної у місті ради, відділу освіти виконкому Інгулецької районної у місті ради акти виконаних робіт із зазначенням завищеної вартості металопластикових вікон, які в подальшому слугують підставою перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок ПП «Константа-1».

4. Для отмывания денег на закупке стройматериалов создано ЧП «Будмережа». Фактически стройматериалы закупаются «Константой» за наличку, а по бумагам, по завышенным ценам – у ЧП «Будмережа».

Крім того, засновником та директором ПП «Константа-1» ОСОБА_4 зареєстровано підприємство ПП «Будмережа» де директором призначено ОСОБА_5, яка фактично виконує функції бухгалтера вказаного підприємства та ПП «ОСОБА_3 -1». Зазначене підприємство створено з метою штучного завищення ціни на матеріальні ресурси, що використовуються ПП «Константа-1» під час проведення ремонтних робіт в бюджетних закладах міста. Зокрема, закупівля будівельних матеріалів для проведення ремонтних робіт підприємством ПП «Константа-1» відбувається у реальних постачальників за готівкові кошти, але документально закупівля відображається у підприємства ПП «Будмережа» за завищеними цінами, що не відповідає дійсності.
В подальшому при виконанні ремонтних робіт ПП «Константа-1», з метою розкрадання бюджетних коштів, в актах виконаних робіт зазначаються завищена вартість будівельних матеріалів.

5. Это сговор! Считает следователь, именно так трактуя «сотрудничество» Константы, Винтера-Викон и Будмережи... А в доказательство прилагает распечатки телефонных разговоров... Потому что поставил на «прослушку» телефоны служебных лиц указанных трех фирм...

Стороною обвинувачення зібрано докази, які дають підстави вважати, що правопорушення вчинено саме посадовими особами ПП «Константа» у змові з посадовими особами ТОВ «Вінтера-Вікна», ПП «Будмережа».
До матеріалів досудового розслідування долучено висновок експертного дослідження № 61-16 від 13.12.2016, в якому зазначені суми завищення вартості робіт із встановлення металопластикових вікон, проведених ПП «Константа-1» у 2016 році.
Окрім того, в ході проведення негласної слідчої дії зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, а саме із засобу мобільного звязку директора та засновника ПП «Константа-1» ОСОБА_4, результати проведення якої оформлені протоколом, який розсекречено відповідно до вимог КПК України та Інструкції про організацію проведення негласних слідчих (розшукових) дій та використання їх результатів у кримінальному провадженні, встановлено що ОСОБА_4 під час спілкування з фінансовим директором ТОВ «Вінтера-Вікна» ОСОБА_6, бухгалтером ТОВ «Вінтера-Вікна» ОСОБА_7, бухгалтером ПП «Константа-1» та директором ПП «Будмережа» ОСОБА_5, бухгалтером ПП «Константа-1» ОСОБА_3 іншими довіреними особами обговорює питання завищення цін на металопластикову продукцію, документування перед розпорядником бюджетних коштів витрат на закупівлю металопластикової продукції та переведення в готівкові кошти різниці між реальними цінами на закупівлю металопластикової продукції та завищеними цінами.

Юрий ПОТУПЧИК,
специально для рубрики
Новости Кривого Рога
сайта Весь Кривой Рог

Добавить комментарий