1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

На пленарному засіданні XXVI сесії Криворізької міської ради, що відбулось 9 жовтня, розглядалось питання про передачу ГТС міста Кривого Рогу за договором господарського відання ПАТ «Криворіжгаз». Депутатська фракція політичної партії «Українське об'єднання патріотів – УКРОП» підтримала дане рішення

101017 22

Причиною послужило те, що близько місяця питання з обслуговування ГТС міста було підвішене у повітрі, у зв’язку із закінченням терміну дії попереднього договору.

Приймаючи до уваги невдоволення роботою ПАТ «Криворіжгаз» як з боку мешканців так і депутатів міської ради, було скликано робочу групу. На ній, після довгих дискусій та обговорень, було прийнято рішення передати газотранспортні мережі строком на рік, а не на п’ять, як було заплановано до цього, з додатковими вимогами проведення повної інвентаризації мереж та контролю з боку міської влади та депутатів.

Фракція не вважає доцільним за декілька тижнів до початку опалювального сезону, без розробленого альтернативного варіанту, який дозволив би швидко врегулювати ситуацію без порушення Кодексу газорозподільних систем, ставити під загрозу законність використання газотранспортних систем міста з боку ПАТ «Криворіжгаз», яке на даний момент, на жаль, є єдиним ліцензованим оператором ГРМ на території Кривого Рогу.

До наступного року депутати матимуть можливість подавати відповідні проекти щодо посилення контролю за виконанням ПАТ «Криворіжгаз» умов Договору та відповідного законодавства, а також брати участь у пошуку альтернативних варіантів.

З огляду на напруження щодо старту цьогорічного опалювального сезону, ми плануємо в подальшому не залишати поза увагою тему втілення програм енергоефективності та встановлення індивідуальних котелень у закладах комунальної власності, оскільки їх переведення на альтернативні види опалення матиме велике значення для посилення енергетичної безпеки міста.

Зазначимо, усі існуючі у Кривому Розі мережі застарілі не тільки за своїми технічними характеристиками, а й не відповідають жодним вимогам сучасної енергоефективності. І ми ставимо питання, чи є сенс інвестувати кошти громади у застарілі теплогенеруючі, теплорозподільні та інші системи.

Передача ГТС – вимушений крок для міста. Укропівці не підтримують шантажистські методи, які використовують місцева влада та монополісти, але остаточно зрозуміло, що майбутній опалювальний сезон може бути під загрозою, а ситуація викликати додаткове напруження у місті, тому ми діємо так в інтересах мешканців міста.

З повагою,
Голова депутатської фракції
Микола Колесник

Підготував до публікації
Інокентій РЕЙДЕР,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Фото – прес-служба УКРОП Кривий Ріг

Добавить комментарий