1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Донецький юридичний інститут МВС України має багаторічний досвід використання найбільш ефективних технологій навчання та розвитку висококваліфікованих юристів, у якому особлива увага приділяється проведенню різноманітних освітніх та наукових заходів, що сприяють всебічному розвитку якостей, необхідних юристу

В інституті професором Філоновим Володимиром Петровичем ще з 1996 року започатковано наукову школу з кримінології та кримінального права, яку на сьогоднішній день продовжує розвивати нова інтелігенція вчених інституту. Серед них доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Назимко Єгор Сергійович; доктор юридичних наук, доцент Халимон Сергій Іванович; кандидати наук Політова Анна Сергіївна, Лосич Сергій Васильович, Данилевський Андрій Олександрович, Пилипенко Євгенія Олексіївна, Данилевська Юлія Олександрівна.
Міністерство освіти і науки України, вирішуючи питання організації і проведення першої в історії незалежної України олімпіади з кримінального права, високо оцінило здобутки Донецького юридичного інституту МВС України, тому обрало базовим вищим навчальним закладом заходу саме ДЮІ, що ще раз підкреслює державницький підхід до підтримки вишів-переселенців, позицію МОН України в питаннях діяльності вищих навчальних закладів Донбасу.
11 квітня співробітники Донецького юридичного інституту МВС України гостинно зустріли в Кривому Розі учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права, у якому взяли участь понад півсотні студентів, що представляли 18 вищих навчальних закладів зі всіх куточків України:
- Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого;
- Національний університет «Острозька академія»;
- Національний університет «Одеська юридична академія» ;
- Національну академію внутрішніх справ;
- Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника;
- Тернопільський національний економічний університет;
- Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ;
- Національну академію Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького;
- Національна академія Служби безпеки України;
- Університет Державної фіскальної служби;
- Національний авіаційний університет;
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» ;
- Сумський державний університет;
- Херсонський державний університет;
- Університет економіки і права «Крок»;
- Інститут кримінально-виконавчої служби;
- Вінницький соціально-економічний інститут університету «Україна»;
- Донецький юридичний інститут МВС України.
Учасники заходу почали прибувати з самого ранку. У холі ДЮІ їх гостинно зустрічали чарівні пані в погонах – секретар оргкомітету олімпіади, завідувач відділення методичного забезпечення навчального процесу навчально-методичного відділу, старший лейтенант поліції Шульга Марина Вікторівна та науковий співробітник відділу організації наукової роботи, старший лейтенант поліції Пітух Юлія Юріївна, які реєстрували учасників та гостей заходу.
У приміщенні загальної бібліотеки вишу об 11 годині голова організаційного комітету, ректор Донецького юридичного інституту МВС України, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України Бесчастний Віктор Миколайович в урочистій обстановці відкрив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права. У вступному слові ректор ДЮІ висловив слова щирої вдячності Міністерству освіти і науки України за те, що саме Донецький юридичний інститут МВС України обрано базовим вищим навчальним закладом для проведення заходу всеукраїнського рівня, мета якого визначити кращих знавців кримінального права серед студентів та курсантів.
Також Віктор Миколайович у своєму зверненні до учасників олімпіади зазначив: «Незалежно від результатів сьогоднішніх випробувань ви вже підтвердили високий рівень своїх знань, адже є переможцями І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади. Я впевнений, що всі учасники не тільки отримають можливість виявити ґрунтовні знання в галузі кримінального права, а й продемонструють свою креативність, отримають нові корисні знання і навички, потоваришують з однолітками з інших навчальних закладів, матимуть змогу поспілкуватися з провідними вченими нашого інституту».
Не лишився осторонь вітальних слів і голова журі олімпіади – доцент кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук, доцент Пономаренко Юрій Анатолійович, який, виявивши неабиякі ораторські здібності, із великим захопленням говорив про Донецький юридичний інститут у місті Кривому Розі та ще раз підкреслив виваженість рішень МОН України про визначення саме ДЮІ як базового вишу для проведення ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права, оскільки цей захід є значущим для залучення молоді в юридичну науку та формування потужного кадрового резерву для правозастосовної та науково-дослідної діяльності, інтеграції результатів наукових розробок у практичну діяльність.
Разом з тим заступник голови організаційного комітету, доцент кафедри державно-правових дисциплін та міжнародного права ДЮІ, кандидат юридичних наук, доцент Коміссаров Микола Леонідович, приєднавшись до сказаних вітальних слів, побажав кожному учаснику заходу приємних емоцій та позитивних результатів, що в черговий раз поповнять скарбничку перемог на ниві юриспруденції.
Завідувач кафедри кримінального права та кримінології Університету державної фіскальної служби, кандидат юридичних наук, доцент Дідківська Галина Василівна у своєму виступі зазначила, що у разі виникнення будь-яких суперечок щодо вирішення питань, пов’язаних із оцінюванням завдань, вона, як представник апеляційної комісії, гарантує справедливий, оперативний та неупереджений розгляд звернень учасників. Після чого побажала всім учасникам олімпіади цікавих завдань та лише перемоги.
Такий масштабний захід не минули приємні несподіванки. Так, завідувач кафедри теорії та історії держави і права Одеського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент, підполковник поліції Бабенко Андрій Миколайович та професор кафедри кримінального права та кримінології Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, доктор юридичних наук, доцент Шаблистий Володимир Вікторович завітали до стін Донецького юридичного інституту з подарунками – сучасна фахова юридична література, серед якої і підручники з кримінального права, поповнили фонд загальної бібліотеки вишу-переселенця.
Наприкінці урочистого відкриття ректор Донецького юридичного інституту, професор Віктор Миколайович Бесчастний ще раз привітав усіх присутніх із відкриттям ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права, а учасникам побажав впевненості та гідних результатів.
Спільне фото, ароматна кава, запашний чай та ласощі стали приємним завершенням урочистостей, після чого учасників олімпіади запросили до навчальних аудиторій для виконання завдань першого дня ІІ етапу, що полягали в індивідуальному розв’язанні тестів з кримінального права. В аудиторії на учасників вже чекали члени журі та організаційного комітету, які провели інструктаж щодо порядку виконання тестових завдань та правил поведінки під час олімпіади. Із завзяттям та жагою до перемоги кожен приступив до завдань, оскільки усвідомлював велику відповідальність не тільки за себе особисто, а й за свій навчальний заклад взагалі.
По закінченню індивідуального туру олімпіади на учасників чекав приємний сюрприз – екскурсія визначними місцями гостинного Кривого Рогу, адже організаторам хотілося б, аби гості запам’ятали це місто не лише як металургійний центр країни, а і як сучасне красиве місто, що шанує свою історію славиться своїми традиціями та впевнено розвивається.
Цікава подорож розпочалась зі знайомства з окрасою та гордістю міста – Квітковим годинником, який на сьогодні є найбільшим у світі. Криворіжці вважають, що саме Квітковий годинник у їхньому місті розпочав відлік нової епохи не тільки Кривого Рогу, а й усієї Дніпропетровщини як квітучого успішного регіону України. Учасникам олімпіади було запропоновано відвідати у Квітковому годиннику відеогалерею, де гості із великим захопленням переглянули документальний фільм про історію Кривого Рогу – «залізорудне серце України», яке до того ж є одним із найзеленіших міст України з понад 60 парками і скверами на його території.
Після захопливого відео представники кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз Данилевський Андрій Олександрович та Лоскутова Марина Сергіївна біля пам’ятника козаку Рогу розповіли одну з легенд про походження назви міста, в основу якої лягли історії славних козаків і чумаків.
Не оминули екскурсанти і Театр драми і музичної комедії імені Т. Г. Шевченка, який по праву вважають пам’ятником архітектури та головним культурним осередком міста з багаторічною успішною історією, що бере початок з далекого 1931 року.
На завершення учасники олімпіади відвідали парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва ім. Федора Мершавцева, який розташований на лівому березі річки Саксагань, у місці зливання Саксагані з Інгулцем. Тут Марина Сергіївна розповіла присутнім ще одну легенду про походження назви славетного міста Кривий Ріг. Також увагу присутніх привернуло улюблене місце молодят – човникова станція, яка є ще однією візитівкою міста. Екскурсія теренами викликала не лише позитивні емоції, а й залишила по собі незабутні враження, цікаві фото, а головне – бажання повернутися, відвідати Кривий Ріг.
Другий день олімпіади, який проходив 12 квітня, розпочався з оголошення результатів за підсумками проведення індивідуального туру.
Голова журі, доцент кафедри кримінального права №1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидат юридичних наук, доцент Пономаренко Юрій Анатолійович у своєму вступному слові спершу привітав усіх присутніх із відкриттям другого дня олімпіади, після чого назвав імена тих учасників, які відповідно до рейтингу посіли місця з 50-го до 23-го та наголосив на тому, що кожен із них вже є переможцем, оскільки має честь представляти свій навчальний заклад на заході всеукраїнського рівня та увійшов до п’ятдесяти кращих юних знавців кримінального права з усієї країни, що засвідчать відповідний сертифікат учасника олімпіади. Далі були названі наступні учасники, які отримають дипломи ІІІ ступеня, тобто ті, які посіли ІІІ місця:
- Салолінська Ірина Сергіївна, студентка Національного університету «Одеська юридична академія»;
- Секо Сергій Олександрович, студент Університету держаної фіскальної служби;
- Грохольський Олександр Олегович, студент Університету економіки і права «Крок»;
- Омельян Максим Валерійович, студент Університету держаної фіскальної служби;
- Бондаренко Оксана Миколаївна, курсантка Національної академії внутрішніх справ України;
- Токарук Юлія Анатоліївна, курсантка Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ;
- Ільків Олег Олегович, студент Національного університету «Острозька академія»;
- Талаш Вікторія Юріївна, студентка Херсонського державного університету;
Далі голова журі оголосив імена сімох учасників (з 12-го до 6-го місця), які на достатньо високому рівні продемонстрували свої знання і залишились у півкроку до перемоги; на них чекають дипломи ІІ ступеня:
- Бойчук Віта Василівна, студентка Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника;
- Васильєва Ангеліна Віталіївна, студентка Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника;
- Гулян Юлія Вікторівна, студентка Прикарпатського Національного університету ім. Василя Стефаника;
- Мироненко Юрій Сергійович, студент НТУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського»;
- Миронова Валерія Ігорівна, студентка ННЮІ Національного авіаційного університету;
- Тавакалян Маріам Боріківна, студентка Національного університету «Одеська юридична академія»;
- Пархамчук Вікторія Віталіївна, студентка Національного університету «Острозька академія».
І нарешті, було оголошено імена п’ятьох переможців, імена кращих із кращих знавців кримінального права, яких буде нагороджено почесними дипломами І ступеня:
- Архіпова Тетяна Євгенівна, студентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
- Ходарєва Віолета Ігорівна, студентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
- Туваклієва Мадіна Мустафаївна, студентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого;
- Савчук Дмитро Валерійович, студент Національного університету «Одеська юридична академія»;
- Костюшко Наталія Олександрівна, курсантка Інституту кримінально-виконавчої служби.
Після оголошення індивідуальних результатів Юрій Анатолійович зачитав загальнокомандний рейтинг вишів, представники яких брали участь в олімпіаді, звертаючи увагу присутніх та націлюючи самих учасників на те, що дані показники не є кінцевим результатом та можуть суттєво змінитися після виконання завдань групового туру олімпіади.
Заступник голови організаційного комітету, доцент кафедри державно-правових дисциплін та міжнародного права ДЮІ, кандидат юридичних наук, доцент Коміссаров Микола Леонідович познайомив команди-учасниці із завданнями, які чекають на них у ході роботи другого дня: детальний кримінально-правовий аналіз змісту відеосюжету та законопроекту щодо меж необхідної оборони. Групи учасників були сформовані відповідно до навчального закладу, який вони представляли. Кожній команді було надано пакет із завданнями творчого характеру, у ході виконання яких учасникам було необхідно проявити гнучкість своїх знань у галузі кримінального права.
Напружена, але плідна робота команд протягом другого дня олімпіади була гідно, а головне – об’єктивно оцінена висококваліфікованим журі.
… І ось – мить до оголошення переможців. Зала загальної бібліотеки інституту знову зібрала учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права, шановне журі та членів оргкомітету заходу.
Приємні слова для кожного учасника олімпіади вкотре пролунали від голови журі – Пономаренка Юрія Анатолійовича, який, підводячи підсумки насиченої та плідної дводенної роботи, відзначив провідну роль Донецького юридичного інституту в організації і проведенні заходу всеукраїнського рівня, який вперше проводиться в нашій незалежній Державі.
Після вітальних слів, що лунали на адресу учасників та організаторів олімпіади, право вручити дипломи переможцям та сертифікати учасникам було надано проректору Донецького юридичного інституту, капітану поліції Нестерову Денису Ігоровичу.
Приємно зазначити, що у загальнокомандному змаганні І місце виборола команда з Тернопільського національного економічного університету, а ІІ місце розділили аж три виші – Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та інститут кримінально-виконавчої служби. Такі високі результати команд-переможців говорять про глибокі фахові знання представників вищезазначених ВНЗ.
У свою чергу, заступник голови організаційного комітету Коміссаров Микола Леонідович подякував кожному учаснику та з гордістю підсумував, що ДЮІ мав за честь приймати у своїх гостинних стінах майбутню еліту юридичної спільноти України.
Наостанок спільне фото учасників з омріяними сертифікатами та дипломами, що підтверджують високий рівень знань і неабияку жагу до перемоги. Цей захід (як і ці фото) обов’язково увійде в історію вишу-переселенця, який з гордістю і гідно провів ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з кримінального права.

Вікторія МОРГУН,
група зв’язків з громадськістю ДЮІ,
фото: Володимир СІЛКА
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить