1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Тетяна СОЛОВЙОВА, більш знайома мешканцям Кривого Рогу як очільник місцевої «Свободи», стала головної «героїнею» сюжету ТРК Україна про відкриті, що нещодавно вийшла в ефір. Тетяна розповіла, що залишається «за кадром» сьогодні на дачах поблизу ДП-9

Тетяна СОЛОВЙОВА
Ні для кого в нашому місті не секрет, що будь-який металевий об'єкт довше доби без господаря не лежатиме... І навіть господарські люки і кабельні траси у колодязях комунікацій стають наживою для шукачів легкого заробітку: чорного та кольорових металів.
Недавно, восени, відбувся ряд інцидентів із травмування людей у результаті падіння у відкриті люки. Одним із постраждалих був і мій син. Тоді журналісти з центрального телеканалу провели власне розслідування, під час експерименту з легкістю здали кришку люка в один з напівлегальних металоприймачів (деталі можна переглянути за посиланням у попередньому пості).
Сьогодні жертвами металошукачів стали старенькі бабусі й дідусі, здоров'я яких ще поки дозволяє займатись садівництвом і хоча б на овочах та фруктах влітку економити свої мізерні пенсії. Ситуація така, що металошукачі не тягнуть металевий непотріб з "нічийних" ділянок. Вони знахабніли настільки, що кожної ночі приїжджають до дачних кооперативів з металевим різаком, далеко не одним транспортним засобом і вирізають усе: металеві ворота, зрізають замки, розбирають виноградні арки, навіть розносять споруди з цегли, аби зняти металеві двері. Дібралися до металевих труб, по яким у теплий сезон здійснюється подача технічної води у садове товариство, вирізали на сьогодні вже близько 100 метрів!
Власники садівничих ділянок і його голова неодноразово звертались до правоохоронних органів, але результатів ніяких не добились. Останній інцидент стався 14 квітня цього року, коли за одну ніч розгромили три садівничих ділянки, з однієї вирізавши залізні ворота та більше десяти метрів широкодіаметральних труб спільного користування (наслідки див. фото). Викликавши поліцію через "102", потерпілі так і не дочекались оперативної групи. У телефонному режимі працівники МВС повідомили, що їхати не будуть, а потерпілі можуть приїхати у райвідділок і написати заяви.
Така відповідь власників не задовольнила, більшість з них упевнена, що до цих регулярних грабунків причетні "металісти" із сусіднього селища (с. Ільїча), що неподалік від 9-ої доменної печі "АрселорМітал Кривий Ріг" та так званої "зони 80-ки" (Державна установа "Криворізька виправна колонія №80").
Журналісти виїхали у згадане селище, аби перевірити, чи дійсно діють на його території незаконні пункти металоприйому. Невеличке журналістське розслідування показало, що на території с. Ільїча діє далеко не один пункт металоприйому, огороджені височезними парканами, оснащені камерами спостереження (див. фото). На ці пункти працюють очевидно чимало людей: в їхніх та сусідніх дворах зустрічаємо старі мотоцикли "МТ" з дошками на місці причепної коляски (о кілька одиниць на один такий двір), модифіковані "УАЗ" без вікон, даху та номерів - ідеальний транспорт для перевезення краденого металу польовими дорогами. (Біля садівничого товариства на виїзній дорозі журналісти знаходять борозди відповідного розміру і вигляду - див. фото)
Спостерігаємо, що протягом всього періоду знаходження журналістів на території селища за їхньою машиною слідує затоноване авто (див. фото). Цікаво, що слідувати воно почало за журналістами після короткої розмови з патрульними, що зустрілися у селищі біля одного з дворів. З їхніх слів вони працювали за викликом, до них якраз і під’їхала невідома особа на згаданому авто. (Цікаво, що жодних зауважень щодо повної тонованості навіть лобового скла ніхто нікому не зробив, хоча це як відомо теж порушення!)
Залишається багато відкритих питань: як довго працюють ці металоприймачі? Чому вони досі не закриті правоохоронцями? Відколи поліція почала відмовляти у виїзді на місце грабунку? Хто врешті захистить права найбільш незахищеного малозабезпеченого прошарку населення: наших бабусь і дідусів?
P.s. Наступного дня, після офіційного візиту журналістів та керівника приймальні народного депутата Юрія Левченка у Кривому Розі (до якого також звернулись постраждалі) до заступника начальника Металургійного РУВД, оперативна група все ж виїхала на місце злочину, відібрала показання у голови садівничого товариства та заяви про злочин у потерпілих – людей поважного віку.
P.s.s. Це лише маленька вершина айсбергу, яку вдалося знайти журналістам за одну добу. При гарній робочі слідчих тут можна було б гарно вдарити по роботі незаконних металоприйомок, тоді хоча б найближчі території були врятовані від подібних грабежів та вандалізму... При гарній роботі слідчих...

ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Кримінал, Пригоди Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг

Добавить комментарий