1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Более 500 людей собралось в среду, 14 марта, «у ковша» на улице Криворожстали в Кривом Роге на митинг, организованный различными профсоюзами предприятия

140318 7

Вот єто заявление! - Проблемы индейцев металлургов не волнуют – Сергей КАПЛИН настаивает на зарплате в 1000 евро (фотогалерея

Кроме самих работников предприятия были и представители шахтеров, и даже высокие гости из Киева. Основное требование - повысить оклады. Также участники акции выступали за повышение уровня безопасности на производстве. Металлурги обеспокоены тем, что на предприятии участились несчастные случаи с летальным исходом.
Организаторами митинга стали члены профсоюзы комбината, наконец-то нашедшие консенсус. Поддержала мероприятие Социалистическая партия Украины.
Мероприятие посетил её лидер Сергей Каплин, который прибыл в сопровождении глава этой политсилы в Днепропетровской области Олег Цуркан.

Официальный прес-анонс:
...Як повідомив активістам «Соціального руху» представник профспілки НПГУ Микола Моряков, однією з вимог учасників мітингу стане підвищення зарплати до рівня 2013 року, коли вона була еквівалентна 800-1000 євро.
– Залізна руда з підприємства продається за долари, а зарплата виплачується у гривнях. Ми знаємо про колосальні прибутки, однак нас переконують, що ресурсів для підняття зарплат немає. Наші колеги з Казахстану, які також працюють на місцевому підприємстві ArcelorMittal, підтверджують, що їх зарплати зовсім інші і нас справді ображають й недоплачують. Це стає можливим через загалом низькі зарплати на українському ринку праці, – підкреслює профспілковець.
Як відомо, минулого року на ряді підприємств Кривого Рогу було оголошено загальний страйк з вимогою підвищення зарплат. Однак, за словами Миколи Морякова, на ArcelorMittal ввели часткові надбавки та доплати, однак сама зарплата залишилась незмінною.
Він також наголошує, що через відсутність гідного контролю за безпекою праці почастішали смертельні випадки. Так, об’єкт, на якому загинув молодий робітник, напередодні був визнаний сумнівною організацією, яка приїхала по запиту адміністрації, безпечним.
За словами профспілковця, якщо захід не принесе результатів, то працівники ввійдуть в колективний спір. 50% підписів працівників для цього вже зібрано. Наступним кроком буде страйк.
– Досить рабської праці. Наші можновладці радуються, що прийшов інвестор, і готові дозволяти йому поводитись з народом як завгодно. Якщо президент не хоче боротися за свій народ, то люди самі виборюватимуть свої права, – зазначає Микола Моряков.
Як відомо, ArcelorMittal є найбільшою металургійною компанією світу, має представництва в 60 країнах. В Україну компанія зайшла 2005 року, придбавши більшість акцій ВАТ «Криворіжсталь».

Юрий ПОТУПЧИК,
специально для рубрики
Новости Кривого Рога
сайта Весь Кривой Рог
Фото – из соцсетей

Добавить комментарий