1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Это начали «Вести», и пошло гулять по всем СМИ, включая такие как ТСН на 1+1... И только депутат горсовета Кривого Рога и журналист «Домашки» Наталия ШИШКА пытается внести луч света в это темное царство...

130318 25

С 15 марта не нужно разрешение суда на похороны умершего.
С 15 марта для направления трупа на СМЭ следователю полиции нужно получить разрешение суда для такого действия.
А ведь это было большим коррупционным корытом – направлять на вскрытие и умерших 90-летних людей, и умерших от смертельных болезней... В Кривом Роге за это платил бюджет. Почти до 2000 гривен за тело...
Кормушка прикрывается, и по стране идет волна дезинформации...

Наталия ШИШКА:
Всі писали, і ми написали. А що написали, самі не можемо зрозуміть. В суд прийдеться, тільки не родичам, а слідчому. Не за дозволом похоронити, а за дозволом на проведення експертизи, якщо розпочато кримінальне провадження. Слідчому судді просто слідчий має обгрунтувати, навіщо проводити розтин і дослідження, які саме. А зараз він може одноосібно направляти на СМЕ всіх підряд, включаючи онкохворих на 4-ій стадії та 90-літніх бабусь, з підстав, відомих одному йому. Менти хвилю погнали - лавочка закривається.

ПОДРОБНОСТИ: Зміни до Кримінального кодексу Верховна Рада прийняла ще 6 жовтня 2017 року. З 15 березня цього року вони набувають чинності.
До того, якщо помирала людина, на місце виїжджала швидка медична допомога і слідчо-оперативна група. Лікар констатував смерть, а слідчий відкривав карне провадження і відправляв тіло у морг з постановою на проведення судово-медичної експертизи. Без постанови морг не може прийняти тіло.
З 15 березня слідчому заборонять призначати експертизу, натомість зобов'яжуть звертатися за дозволом на проведення експертизи до суду. Рішення чекатимуть не менше 72 годин. Відтак можуть виникнути серйозні проблеми з оперативністю судових установ.

То есть, говоря проще, для того, чтобы открыть уголовное дело и далее отправить труп в СМЭ на вскрытие, у полицейского должны быть веские основания. Если их нет, родственники имеют право похоронить умершего без "потрошителя", что более преемлемо для религиозных людей. Обратите внимание, что больше всего в СМИ возмущений именно от полицейских, которые привыкли в вопросе захоронения быть выше Бога... Также только с решения суда можно отправить человека на принудительное психиатрическое обследование, что тоже немаловажно в наше время...

ОФІЦІЙНО:

Зміни від 03.10.2017 до Кримінального процесуального кодексу України.
Стаття 242. Підстави проведення експертизи
1. Експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з’ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з’ясування питань права.
2. Слідчий або прокурор зобов’язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо:
1) встановлення причин смерті;
2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень;
3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності;
4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості;
5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155 Кримінального кодексу України.
6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
3. Примусове залучення особи для проведення медичної або психіатричної експертизи здійснюється за ухвалою слідчого судді, суду.
Стаття 243. Порядок залучення експерта
1. Експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

У разі відсутності ознак, підозри насильницької смерті особи, отримання свідоцтва про смерть родичами померлого та подальше поховання відбувається у тому ж порядку який був раніше.

НАКАЗ 29.09.2017 № 807/1193/279 Про затвердження Порядку взаємодії між органами та підрозділами Національної поліції, закладами охорони здоров’я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини. (чинний) II. Порядок дій працівників закладів охорони здоров’я 3. У разі смерті людини за місцем її проживання без ознак насильницької смерті або підозри на таку на місце події виїжджає лікар, а у випадках, передбачених наказом № 545, фельдшер закладу охорони здоров’я, який констатує факт смерті, проводить огляд трупа, за результатами якого інформує органи та підрозділи Національної поліції та адміністрацію закладу охорони здоров’я, що забезпечує потреби населення у медичному обслуговуванні на відповідній території, про можливість встановлення причини смерті без патологоанатомічного розтину та видачі лікарського свідоцтва про смерть (фельдшерської довідки про смерть).
ІНСТРУКЦІЯ щодо заповнення та видачі фельдшерської довідки про смерть (форма N 106-1/о) (чинна)
2.4. Фельдшерська довідка про смерть видається на підставі
медичної документації, яка відображає стан хворого до його смерті, якщо немає підозри на насильницьку смерть і причина смерті може бути встановлена точно.

2.5. При підозрі насильницької смерті або у випадках, коли смерть настала від механічної асфіксії, дії крайніх температур, електричного струму, після штучного аборту, проведеного за межами медичного закладу, при раптовій смерті дітей, які не перебували під медичним наглядом, а також на померлих, особистість яких не встановлена, фельдшерська довідка про смерть не видається.
У цих випадках обов'язково провадиться патолого-анатомічний розтин або судово-медична експертиза, після чого видається лікарське свідоцтво про смерть закладом охорони здоров'я.
За кожним таким випадком фельдшер повинен терміново повідомити вищий (відповідний) медичний заклад, у підпорядкуванні якого перебуває фельдшерський (фельдшерсько-акушерський) пункт.

Юрий ПОТУПЧИК,
специально для рубрики
Новости Кривого Рога
сайта Весь Кривой Рог

Добавить комментарий