1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Перший раз в Україні та Кривому Розі 25 грудня – офіційний вихідний у зв’язку зі святкуванням «католицького Різдва». Про деякі нюанси цього свята розповідає Роман МОРОЗОВ, священик та проповідник

католицьке Різдво

Трохи фактів про Різдво (доповнено)

1. 25 грудня – це не католицьке Різдво, а християнське. 800 млн. протестантів (!) та навіть більшість православних Вселенського патріархату, починаючи з 1923 року святкують Різдво - 25 грудня.

2. Лише країни, що були під впливом СРСР залишились у радянській/ російській православній парадигмі, святкуючи Різдво 7 січня у компанії з Казахстаном, Киргизстаном, Сербією та Грузією.

3. Казати про 116 вихідних днів – це маніпуляція, бо 105 з них – це суботи й неділі. У масштабах року один додатковий вихідний не вплине на економіку.

4. Логічно спочатку відсвяткувати Різдво, а потім вже святкувати 2018 Новий Рік від Різдва Христового.

5. Якщо люди користуються григоріанським календарем, навіщо святкувати свята за давнім юліанським календарем, який, не маючи високосних років, за півтори тисячі років відстав майже на два тижні (і 25 грудня в ньому тепер доводиться на 7 січня)?

6. Біблія, точної дати народження Христа нам не дає. Давні євреї і греки взагалі не відзначали днів народження, це була суто римська традиція. Про Різдво, як про окреме свято, починають говорити лише з ІІІ століття, а поширення воно набуває вже у наступному столітті – коли припинились переслідування християн. У 431 році на Третьому Вселенському Соборі це свято остаточно затвердили для усіх Церков.

7. 25 грудня святкувалось в стародавньому світі дуже давно – з того часу, як люди зауважили, що саме в ці дні відбувається зимове сонцестояння, після якого день йде на прибавку, а ніч – на скорочення. З давніх часів в багатьох народів день цей святкувався як день народження сонця – перемога світла над темрявою, добра над злом.

8. Свято «Різдво Ісуса» не має нічого спільного зі словами Христа, Його вченням і закликами. Ісус ніколи не говорив пам'ятати і, тим більше, святкувати Його день народження. Дивно, чому Він забув про "цей святий світлий радісний день" Свого Народження? У всій Біблії абсолютно немає такого пункту. Подія є, а свята «Різдво» немає.

9. Народження Христа це в першу чергу не явище для святкування, а приклад для втілення в особистому житті. І не один раз на рік, а один раз на всі роки життя! Народне святкування Різдва – це відверта демонстрація людського невігластва, вкоріненого в ранньо-середньовічній католицькій традиції і передане нам від минулих поколінь, а не від Христа.

10. І трохи про екзистенціальний сенс Різдва: Ісус, «останній Адам», «образ невидимого Бога, роджений перш усякого творива» зміг показати гармонію духу в тілі у всій повноті, абсолютне самовладання і владу над матерією і серцями людей. Ісус чіткий Маніфест зразка і подоби великого Джерела Гармонії. Він був чудно народжений. Він показав результат народження – шлях повного цілісного духовного розвитку Особистості, створеної за образом і подобою Бога. Ісус Месія (Христос) залишив для нас повний екзистенціальний приклад до наслідування. Хто розбереться з тим, ким є Ісус, і хто такий "Син Божий" - той розбереться взагалі в усьому! З усіх існуючих прикладів розвиненої особистості, він найкращий зразок до наслідування. Він докладно розклав все принципи розвитку і продемонстрував їх. Це і була його головна мета – показати нам шлях і приклад. У меншому для людини немає сенсу, в більшому для нього немає необхідності.

ДАЙДЖЕСТ,
спеціально для рубрики
Новини Кривого Рогу
сайту Весь Кривий Ріг
Фото – ФБ-сторінка Роман МОРОЗОВ

Добавить комментарий